Rüyada Ağaç Görmek ne demek

603

Rüyada Ağaç Görmek ne demek


Rüyada ağaç görmek; görülen durumlara göre çok çeşitli tabirleri vardır. Değer verilen herhangi bir ağacı rüyada görmek çok değer verdiği büyük bir kişiyi göreceğine işarettir.

Meyve ağacı görmek; varlıklı birine, aksine meyvesiz bir ağaç görmek yoksul birine işaret eder.

Namaz kılınan yada mescitte ağaç görmek; dine olan inancınızın sağlam olduğuna delalet eder.

Bahçede ağaç görmek;bahçe sahibi olan kişinin malına, bir ağacı söküp çıkardığını görmek  çalıştığınız makamda üst makamından birini yerinden edeceğinize ve mallarına el koyacağınıza delalet eder. Ağaç kestiğini yada kırdığını görmek; zorluklarla karşılaşacağına ve kırılacağına işarettir.

Ağaç diktiğini görmek; kazancınızın veya çocuklarınızın çoğalacağına işarettir.

Kuru ağaç görmek; İmana inanmayan veya inanıyor gibi görünen  insanlara işarettir.

Ağaçta meyve topladığını ve yediğini görmek;  yediğiniz meyveler kadar kazanç elde edeceğinize  işaret eder.

Gövdesiz ağaçlar görmek (salatalık,kavun v.s) ; alçak kişiye işarettir.

Dikenli ağaç görmek; Kötü huylu bir insanla tartışma yaşayacağınıza işaret eder.

Ağaç kökü görmek; Allah yolunda gönül rızasıyla zekat verdiğine delalet eder. Ağaç kabuğu görmek, oruç tutmak istediğinize işaret eder. Çok sayıda ağaç dalı görmek,  ailenizin genişleyeceğine işarettir.

Rüyada Ağaç Dikmek

Rüyada ağaç diktiğini görmek

Rüyada ağaç dikmek, hayırlı ve güzel olan işler yapmaya, nasibi helal yollarla kazanmaya, insanlara faydalı işlerde yer alıp bir çok kimseyi mutlu kılmaya yorumlanır. Bu rüyayı gören kişiler günah yapmaktan korkan, inançlarını en hayırlı şekilde ifşa eden, yoksul insanlara yardım etmekten haz alan kimselerdir. Rüyada ağaç dikmek, aynı zaman da hayırlı bir işe vesile olmaya, iyi niyetli kimselerle dostluk kurmaya, ailevi ilişkilerinizi güçlü hale getirmeye işaret edilir.

Rüyada Ağaç Görmek

Rüyada ağaç görmek; hayatın sonsuzluğunu, yaşamda ilerlemeyi, arzu ve isteklere kavuşmayı, doğurganlığın artmasını ve evliliği temsil eder. Ölümsüzlüğün ve bereketin  de habercisidir.

Rüyada ağaç, aileyi, evlatları ve geçmişten gelen kökleri, insanda gelişme arzusunu temsil eder. Kişiye eğitim, iş ve özel hayatındaki gelişmelerin nasıl olacağına dair mesajlar vererek, aklındaki soru işaretlerini yol gösterir.

Rüyada ağaç görmek, insanoğlu için yerin altını, yeryüzü ve gök yüzüyle bağlantı kurmak için aracılık eden bir imge olmuştur ve bundan dolayı rüyada ağaç görmek hayra yorumlanır.

Cennette var olduğuna inanılan ağaç hayat ağacıdır. Farklı kültürlerde çeşitli meyve ağaçları veya yapraklarını dökmeyen ağaçlar, hayat ağacı olarak kabul görmüştür ve kutsal kabul edilerek, tüm inançlarda Tanrı yada tanrısal olmak ile özdeştirilmiştir. Rüyada ağaç görmek, mevveli veya yapraksız olup, olmaması, görülen ağacın cinsi bu bakımdan yorum için önemlidir.

Rüyada Ağaç Budadığını Görmek

Rüyada budamak görmek; rüyayı gören kişinin karşısına çıkan fırsatları değerlendirip hiç farkında olmadan ulaşacağı zenginlik ve bolluğa, ulaştığı zenginlik ve bolluk ile beraber geçmişte hep hayalini kurup bir gün gerçekleşmesini ümit ettiği arzularının yakın zaman içerisinde gerçekleşeceğine, ulaştığı zenginliğin farkına varıp servetine servet katmak umuduyla yeni işlere girişip yeni atılımlar yapacağına işaret eder.

Ayrıca gelecek güzel bir haber ile mutlu olup çok sevineceğine, iş hayatını düzene sokup yakın çevresindeki eş, dost,arkadaş akrabasıyla daha uzun süre geçirip onlarla beraber eğleneceğine, şans ve kısmetinin açılıp aile içi huzurunun artacağına, geçmişinde çektiği zorluk, sıkıntı ve dert ve kederleri bir kenara bırakıp önüne bakacağına işaret eder. Rüya sahibinin bundan sonraki hayatında ferahlığa ve rahatlığa ulaşıp çok mutlu olacağına delalet eder.

Rüyada Ağaç Kestiğini Görmek

Rüyada ağaç Kestiğini görmek

Genel anlamda rüyada ağaç kesmek, kişinin yeni tanıştığı insanlara karşı tedbirli olması ve onlardan tarafından gelebilecek herhangi bir sıkıntı karşısında dikkatli olması gerektiğine vurgu yapar ve rüya sahibini, yeni tanışılan insanlara karşı ikaz eder.

Rüyada ağaç kesmek, genel anlamda kişinin yeni tanışacağı kimselere karşı daha dikkatli olması gerektiğine vurgu yapmakla birlikte aynı zamanda kişinin suçsuz yere suçlanacak olmasına da delalet eder ve bu gibi kötü durumlar karşısında rüya sahibinin teyakkuzda olması gerektiğine hükmedilir.

Rüyada Ağaç Sulamak

Rüyasında ağaç suladığını gören kimsenin iyiliklere vesile olan işler yapacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin elindekinin kıymetini bilen, gözü dışarda olmayan, paylaşmayı seven bir kimse olduğu şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişinin yaptığı iyilikler sonucunda aldığı hayır dualarıyla işlerinin her zaman yolunda gideceğine, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat süreceğine işaret eder.

Rüya sahibinin şansının aydınlık olduğuna , kısmetlerin ayağına geldiği vemalına mal katacağına katacağı şeklinde de yorumlanır. Ayrıca rüya sahibinin yaptığı iyilik işleri işlerinin neticesinde cennet katında yerinin hazır olduğuna da işaret eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz