Rüyada Ayna Görmek

862

Rüyada Ayna Görmek; Ayna görmek hayale olan arzu olarak yorumlanmaktadır. Ayna aynı zamanda kadına da işaret etmektedir. Rüyasında tertemiz akpak aynaya baktığını gören dert keder ve üzüntüden uzak durur.
Bekar birisi aynaya bakarsa onun için müjdeli haber anlamına gelir yakın zamanda evleneceği anlamına gelmektedir.
Rüyasında altın kaplı anadan kendini görüyorsan kendisini dine adamaya ve fakirlikten sonra zenginliğe ulaşma olarak yorumlanmaktadır.
Rüyasında sakalı olmayan bir adam aynaya bakar ve sakalının çıkmış olarak görürse makul kaderinin değişeceğine işaret edilmektedir.

Cabirü’l-Mağribî
Rüyada güzel ve ferah bir yüz görmek ferahlık ve sevice tersi çirkin bir yüz yörülürse huzun ve kedere yorumlanmaktadır.

İbn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki:

Rüyada ayna görmek, büyüklüğü ve parlaklığın derecesinde, rüya sahibinin yükselmesine ve mevki elde etmesine delâlet eder.”
Aynada yüzünü güzel ve sakalını siyah şekilde görmek, eğer aslında öyle değilse, halka  karşı cömert ve elibol olmaya delâlet eder.
Zindana düşmüş bir mahkumun rüyada aynada kendi yüzünü görmesi, hapishaneden kurtulacağına işarettir.

Rüyada gümüş bir aynaya baktığını görmek, sıkıntı, keder ve korku ile tâbir olunur. Altın ayna ise bunun zıddı ve dince kuvvete delâlet eder.
Rüyada, kendisini aynada bir kadın şeklinde görmek, kız çocuğu ile tâbir olunur. Eğer o kişinin hanımı hamile ise bir kızı dünyaya gelir. Bekâr birinin bu rüyayı görmesi, evleneceğine işarettir.

Rüyada Ayna Kırmak

Rüyada ayna kırmak, beceriksizlikle tabir olunur. Rüya sahibi kendi beceriksizliği ile istediği şeyler gerçekleşmeyebilecektir. Bu nedenle kendisine küsecektir. İnsanların kendisi hakkında neler düşünüp düşünmediğini kendisine dert eder. Başarısızlıkları kendisine olan güvenini de zedeleyecek ve bundan sonra her işe girerken bir korku olacaktır. Bazı rüya tabircilerine göre rüyada ayna kıran kimse, ailesinden birinin ölüm haberini alacaktır.

Rüyada Ayna Almak

Rüyada ayna almak, bir konuda rüya sahibinin yüzleşmeye yaşamaya karar vermesi ve aldığı bu karar ile değişime gitmesidir. Bedelleri kendisi için ağır olsa bile, doğru yolda olduğunu görecek ve hayatında bir şeyler köklü şekilde değişecektir. İnsanlar ve durumlar arasında seçimler yapmak zorunda kalabilir. Analizler ve değerlendirmelerle dolu bir dönem kendisini bekliyor demektir.

Rüyada Ayna Silmek

Rüyada ayna sildiğini görmek; zarar ettiği bir işte kendisine yardım edecek deneyimli biri sayesinde işleri toparlayacağına ve kazanç elde edeceğine, kazancın yapılacak tercihler sayesinde iki katına çıkacağına, hayatta büyük değişiklikler ve yenilikler yapılacağına, saygı duyduğu ve önemsediği biri haline geleceğine, çok sağlıklı ve sıhhatli biri olunacağına, alacağı destek ile sorunlarından kurtulacağına, her türlü zayıflığından, kompleksinden ve egosundan kurtulacağına ve güzel bir insan haline geleceğine, aile içinde huzurunun ve neşesinin kalmayacağına alamet eder.

Rüyada Ayna Çatlaması

Rüyada ayna çatlaması ; yeni bir sayfa açacağına, mutluluğunun özel hayatına olumlu yönde yansıyacağı gibi iş hayatındaki verimliliğinin de çoğalmasına vesile olacağına, yapılan hataların telafi edileceğine, şansın yaver gideceğine, yakın bir akrabayla kurulan ortaklık sayesinde her şeyin çok daha iyi bir hal alacağına, eşler arasındaki uyumun bu dönemde en üst seviyede olacağına, sağlık problemleri içinde olacağına, kendine olan güvenini yitireceğine, ticaret hayatında cesaretini kaybedeceğine, başarısının düşmesi nedeniyle kazancının da düşeceğine bu durumun da hayatının alt üst olmasına neden olacağına, her yeni güne daha bir istekle ve farklı bir enerjiyle uyanacağına, güzel günler geçireceğine, giyim kuşamına ve dış görünüşüne daha fazla önem vereceğine, yaşadığı sıkıntılı ve sorunlu durumları yakın bir zaman içinde ortadan kaldıracağına rivayet etmektedir.

Rüyada Aynda Kendini Görmek

Rüyasında aynada kendisini gören kişinin, yaptığı ya da yapmadığı bir şey sebebiyle kendini sorguluyor olduğunu söyleyebiliriz. İçsel bir yolculuğun belki de bir çatışmanın varlığından söz edilebilir. Kişi yanlış bir adım attığını, harekete geçmek için geç kaldığını düşünüyor olabilir.
Bir işin sonuçlarından ziyade, gidiş yolunun yanlışlığından duyulan pişmanlığı ifade eder.
Kimi yorumcular ise aynada kendini gören kişinin, kararlarını gözden geçirdikten sonra güzel günler göreceğini, yarınlarının aydınlık olduğunu söyler.

Kaynak: Ruyatabiri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz