Rüyada Deniz Görmek

396

Rüyada Deniz Görmek

Rüyada deniz görmek; Rüyada deniz görmek iyi ve güzel şeye yorumlanır. Masmavi huzurlu deniz insanın olgunlaşmasını anlatmak için kullanılan uzun yolu ifade eder.
Rüyanızda dalgalı deniz görüyorsanız sıkıntılarınızdan kurtulacak ve huzura kavuşacağınız olarakta yorumlanmaktadır.
Rüyanızda dalgalı denizde yüzdüğünüzü görmek; Sık sık iş veya başka sebeplerden seyehate çıkacağınız anlamına gelmektedir..

Denizden faydalanma yolları uçsuz dur. Ama denizden herkes inci çıkartamaz. Rüyasında deniz görmesi bir kimsenin himayesinde olduğu şevkatli ve merhametli bir yöneticiye işarettir. Eğer bu rüyayı bir tüccar görüyorsa mala işçi görüyorsa ustasına olan ilişki olarak yorumlanabilir.

Cafer-i Sâdık (r.a.) Göre
Melik ve Sultan;
Büyük insan
Alim
İlim
Mal,
İş ve gayret
Olarak sıralamıştır.

Ibn-i Sîrîn hazretlerine göre
Eğer rüyanızda denizin üzerinde yürüdüğünüz görüyorsanız fakat yürürken ayaklarnız ıslanmıyor ise rüyayı gören kişi cehennem ateşinden kurtulur. Dunyada da iyi insanlar ile arkadaşlık eder.
lBaşak bir tabire görede rüyada denizde yürümek sefer veya yolculuğa işsrettir. Kimi zamanda uzuntu ve kederdlen kurtuluşa ve huzura işaret eder.
Rüyanızda denizi Hz. Musa gibi baştan başa yarmak hüzüntü ve kederden kurtulup selamete varmaya işaret olarakta ifadeedilir. Veya deniz görmeniz sizin istek ve arzularızın yerine gelmesi olarakta yorumlanabilmektedir.

Rüyanızda Denizden su alıp tasa doldurmak

Birikimlerinizin artacağına ve mal mülk sahibi olacağınıza yorumlanır. Allah rüyayı gören kişiye o kadar çok mal verir ki denizden daha ihtişamlı yapar.

Rüyanızda denizde yüzdüğünüzü görmek

Kuvvetli bir hükümdarın veya şirketin altında çalışacağınız anlamına gelmektedir. Eğer rüyanızda denizde yattığınız görürseniz şirketin veya müdürün huzuruna çıkacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada denizden su içmek;

İçtiğiniz su miktarı kadar ilim ve irfan sahibi olmaya işaret eder. Denizden geçtiğini gören kişi ise düşmanından ganimet alır.
Rüyada denizde yıkandığını görmek; arınmaya ve günah ve hatalarından ders alıp huzura erişmeye işaret eder.

Hasta olan birisinin rüyasında denizde yıkanması; yakın bir zamanda sağlığına ve sıhhatine kavuşacağına işaret edilir. Borçlu birinin görmesi borçlarından kurtulacağına yorumlanır.

Bir kimsenin deniz üzerinde ayakta durması hiç beklemediği bir yerden gelecek olan hediyeye işaret edilir.
Denizde batarak kaybolmak; ömrün bitmesne ve helak olmak olarak yorumlanır. Denizde suyun kendisini kapladığını ve öldüğünü görüyorsanız şehit olacağınız olarka yorumlanır.

Kaynak:Rüya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz