Rüyada Deprem Görmek

365

Rüyada Deprem Görmek

Rüyada deprem görmek, hayra yorulmaz. Para ve mal kaybına ve sıkıntıya yorumlanır. Hoş olmayan haberlere, yolculuğa da yorumlanır. Rüyada deprem görmek, aynı zamanda ticaretle uğraşan insanlar için, işlerinde sıkıntı yaşayacağına yorulur.

Rüyada zelzele olduğunu görmek

Rüyada deprem olduğunu görmek, bulun­duğunuz yerden başka bir yere taşınacağınıza, hoş olmayan haberler alacağınıza, devletin halka zulmetme­sine, sırların ortaya çıkmasına, hastalığa işarettir. Bu rüya, rüya görenin geçiminde meydana gelecek can­lılığa da işarettir.

Rüyada deprem görmek, iş hayatınızda bir takım problemler veya ülkeler arasında savaş anlamındadır. Sallanan ya da parçalanma tehlikesi altında olan şey, siz ve yaşamınız olabilir. Evliliğiniz ya da işiniz bozuluyor mu? Ya da patlama tehdidinde bulunan şeyi görmek için yüzeyin altına, bilinçaltınızın derinliklerine bakmanız mı gerekiyor? Şiddete genellikle engellenme neden olur. Bilinçaltınıza hangi parçanızı gömdünüz ve yaşamınızda yer edinme hakkını elinden aldınız?

Yeryüzü anneyi temsil edebildiğinden, deprem de anne bağımlılığının yok olması; ya da annenizin ölmesi anlamına gelebilir. Yeryüzü bilinçaltını simgelediğinden, deprem de anne ya da anne bağımlılığı veya başka bilinçaltı kompleksleri tarafından yutulmaktan korkunuzu temsil edebilir.

Cassandra Eason’a göre; Rüyada deprem olduğunu görmek, “Bir ilişkide veya işte bilinçli aşamada gözden kaçırdığınız uyarıcı işaretlere dayanan bir güvensizlik duygusunun işareti. Yıkılan binalar yüzleşmeniz gereken bir maddi probleme işarettir.”

Rüyada deprem olduğunu hissetmek

Rüyada deprem olduğunu hissetmek, korkuya, göç etmeye işaret eder.

Rüyada depremle bir dağın yer değiştirdiğini görmek

Rüyada depremle bir dağın yer değiştirdiğini görmek, Allahın gazabına işaret eder.

Rüyada bir dağın sarsılarak yerinden ayrılıp tekrar yerine geldiğini görmek

Rüyada bir dağın sarsılarak yerinden ayrılıp tekrar yerine geldiğini görmek, büyük sıkıntılara, şiddete, korkuya, devlet yöneticisinin zülmüne işaret eder.

Rüyada deprem olduğunu ve bazı insanların yere battığını görmek

Rüyada deprem olduğunu ve bazı insanların yere battığını görmek, devlet yöneticisinin zülmüne, kötü bir hastalığa işaret eder.

Rüyada bağ veya bahçede deprem olduğunu görmek

Rüyada bağ veya bahçede deprem olduğunu görmek, o bahçenin veriminin fazla olacağına işaret eder.

Rüyada yerin sarsıldığını görmek

Rüyada yerin sarsıldığını görmek, kıtlık, şiddet, bela ile tabir olunur.

Rüyda yerin sarsılarak battığını görmek

Rüyda yerin sarsılarak battığını görmek, dinin gereklerini yerine getirmediğinize, kıtlığa işaret eder.

Rüyada deprem ile her yetin yıkıldığını görmek

Rüyda deprem sarsıntısı görmek
Rüyda deprem sarsıntısı görmek

Rüyada deprem ile her yetin yıkıldığını görmek, devlet büyüğünden gelecek zulüm ve felakete işaret eder.

Rüyada depremde evinin yıkıldığını ve sadece kendisinin kurtulduğunu görmek

Rüyada depremde evinin yıkıldığını ve sadece kendisinin kurtulduğunu görmek, eceliniz yaklaşmış şeklinde yorumlanır.

Rüyada Deprem Görmek

Rüyada deprem görmek ne anlama gelir: depremin bir diğer adı da zelzeledir ve yer kabuğunda meydana gelen kırılmalar sebebiyle meydana gelirler. İnsanlık için deprem her zaman üzücü bir olay olarak bilinir. Bu rüya tabiri yukarıdaki gerçeklere göre yorumlanmıştır.

Rüyada deprem olduğunu görmek : Çocuk bekleyen hamile kadının düşük yapmasına ve bir yerden bir yere taşınmaya yada göç etmeye işaret eder. Rüyada deprem olması, görülen bölgeyede meydana gelebilecek bela ve musibete de işarettir.

Deprem olduğunu ve kimi insanların sağ kaldığını, kimilerinin de öldüğünü görmek oraya devlet adamlarının gelmesine ya da salgın hastalığa, Yer sarsıntısı bazen iş ve geçimde maydana gelecek canlılığa; Yerin sarsılarak batması dinin emirlerini yerine getirmemeye, çölleşmeye yahut şaşılacak gelişmelere, Yerin dürülmesi işi sonuçlandırmaya, amel işlemeyi terk etmeye delalet eder. (Yerle ilgili geniş tabir için Yer / Yeryüzü ve diğer maddelere bakınız.)

Bu rüya, ülkeler arasında savaş çıkacağı anlamına da gelir. Rüyada deprem, herşeyin aniden değişeceğini haber verir. Rüyada deprem oldugunu ve her yerın yerle bir olduğunu görmek, devlet büyüğünden gelecek bir felakete delalet eder.

Rüyada bir dağın sarsılarak yerinden hareket etmesi ve tekrar yerine oturması devlet başkanına ve halkına isabet edecek olan şidddet ve korkuya işarettir.

Rüyada deprem görmek büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder. İş yaşamınızda sıkıntılar yaşayacaksınız demektir. Ülkeler arasında savaş çıkacağı şeklinde de yorumlanır. İş hayatınızda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız.

Deprem bazı rüya tabircilerine göre yolculuk anlamınada gelir. Bir dağın deprem ile yer değiştirdiğini görmek, bulundugu yere bazi ilahi felaketlerin gelecegine işarettir. Deprem ile evinin yikildigini ve içinde ev halkindan sadece kendisinin kurtulduğunu görmek, ecelinin yaklastığına delalet eder. Rüyada bir yerde bir deprem oldugunu ve bu yüzden insanların heryana dağıldığını, ve bazılarının yere gömüldüklerini görmek. o yer halkina zahmet ve zorluk verecek büyük bir felaketin gelecegine delalet eder. Rüyada yerin sarsıldiğını ve evlerin yıkıldığını görmek. Devlet tarafından bazi mallara zam yapilacagina ve bundan toplumun büyük sıkıntıya uğrayacaklarına yorumlanır. Bir başka rivayete görede: Rüyada görülen deprem korkuya işarettir. Bazıları da bilinen bir yerde meydana gelen deprem bir yerden bir yere göç etmeye işarettir, dediler. Rüyada herhangi bir dağın sarsıldığını veya yerinden ayrıldıktan sonra tekrar yerine geldiğini görse, ora halkina şiddet ve korku isabet eder. Bir kimse rüyada bir yerde deprem oldugunu ve orada birtakim insanlarin yere battığını ve bazılarının da kurtulduğunu görse, devlet başkani oraya gelir. Bazdan da bu rüya, şiddetli bir hastalığa işarettir, dediler.

Rüyada görülen deprem feryat etmeye, karmakanşık sözlere, can sikici haberlere ve sirlarin meydana çikmasina isarettir. Bazen de deprem hastalik sebebiyle ölümden kurtulmakla beraber halkin düsecegi izdirap ve kedere, eğer duvarlar yikilirsa öleceğine işarettir. Bazen de deprem, rüyayi gören sahsin ölecegine isarettir. Rüyada kitlik olan bir yerde meydana gelen deprem ziraatle o yerleri ihya etmeye ve denizde yolculuk yapmaya, dans, oyun ve deniz yolculugunu terketmeye, hanımlar tarafından görülecek sıkıntıya işarettir.

Zelzele olduğu yerde devlet başkanı halka zulmeder. Bir kimse rüyada yerin sarsıldığını görse, o kimsenin iş ve geçiminde meydana gelecek canlılığa işarettir. Rüyada yerin sarsıldiğını görse, bir taraftan o yere inecek belaya yahut orada meydana gelecek dolu, kıtlık veya şiddetli korkuya işarettir.

Rüyada görülen deprem, eğer bostanda olursa mahsulatın çok olacağına ve yaz yemişlerinin bolluğuna işarettir. Deprem köyde meydana gelecek fitnelere işarettir. İş hayatınızda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız. Bu rüya, ülkeler arasında savaş çıkacağı anlamına da gelir. İş hayatınızda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız. Bu rüya, ülkeler arasında savaş çıkacağı anlamına da gelir.

Rüyada Zelzele Görmek

Rüyada zelzele görmek, genellikle kötü haber, kötü olay olarak yorumlanmıştır. Deprem aynı zamanda maddi yönden çöküntüye, üzüntü ve kedere işarettir.

Duruma göre çok çeşitli yorumları da vardır.

• Rüyada deprem olan bir bina görmek, binanın sallanması ve yıkılmaması, çevrenizde birinin hayatında köklü bir değişiklik olacağına işarettir. Sizde bu değişikliğe vesile olacak olan kişisiniz. Davranışlarınızda ve aldığınız kararlarda iki kez düşünmelisiniz. Çünkü birinin hayatını dönülmez, telafi edilemez şekilde etkileyecek ve sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaksınız.
• Rüyada deprem olan binada olduğunuzu ve bir yere sığındığınızı görmek, yaşadığınız olumsuzluklar ve sorunlara karşı birine bağlanma yardım isteme ihtiyacınızın arttığını gösterir. Tek başınıza her şeyin üstesinden gelmeye çalışmak yerine gururu bir kenara bırakıp çevrenizden güvendiğiniz birinden yardım istemeli derdinizi açmalısınız.
• Rüyada deprem olduğunu görmek ve kurtulmak, dertlerinize deva bulacağınıza katlandığınız sıkıntıların artık son bulacağına, amacınıza ulaşacağınıza, zafer kazanacağınıza, sınavınız da başarılı olacağınıza, haramlardan kurtulmanız gerektiğine, evliliğinizde sorunların biteceğine işaret eder. Artık sıkıntılarınızdan kurtulma zamanı geldi içiniz rahat olsun. Sabırla mutlu sonu bekleyiniz.
• Rüyada namaz kılarken deprem olduğunu görmek, dini yaşantınızın yetersizliğine, dini yaşamınızdaki sarsıntılara ve eksikliklere, bir an önce kendinize çeki düzen vermeniz haramlardan ve günahlardan uzak durmanız gerektiğine, hatalar içinde olduğunuza ve bir an önce tövbe edip toparlanmanız gerektiğine işarettir. Üzerinizdeki kul haklarından ve borçlarınızdan bir an önce kurtulmalı ve hayatınızı düzene koymalısınız.
• Rüyada asansörde deprem olduğunu görmek, okul veya iş hayatınıza girecek olan bir tersliğe işarettir. Öğrenciyseniz derslerinize daha sıkı sarılmalı ve hocalarınızla zıtlaşmaktan kaçınmalısınız. İş hayatında iseniz her an çıkabilecek olan bir aksiliğe karşı hazırlıklı olmalısınız. Büyük bir ihaleye girmek üzeriyseniz vazgeçmeniz yararınıza olacaktır.

Kaynak: Takvim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz