Rüyada Korkmak Ne Demek?

466

Rüyada Korkmak

Rüyada korkmak ne demek rüyada korku halini görmek ve yaşamak, Korkusuzluk hali ile tâbir olunur.

Rüyada korkmak, sevinç verici durumdur.Rüyada korku emniyet ve imanla tabir olunur. Ibni Sirin’e göre rüyada korkmak üstünlüge ve zafere isarettir. Ebu Sait El-Vaize göre; dindar ve iyi bir kimse olmayanlarin korkulu rüyalar görmesi günah islediklerine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada korkmak, emniyet ve kurtulustur. Korkmak tövbeye isarettir. Bazilari da bir kimse rüyada korktugunu ve korkudan kaçtigini görse baskanliga nail olur. Korkuyu bekledigini gören kimse harpde bulunur. Bir kimse korktugunu ve birisinin kendisine “Korkmai” dedigini görse, kör olur. Rüyada kendisinin Allah Teala (C.C.) ile korkutuldugunu kendisinin de korkmadigini görse, korkutan kimse kurtulmus ve hayra nail olmustur. Korkutulan da kötü ve zararli seylere girer.

Rüyada Korkmak Çığlık Atmak ne Demek?

Rüyada çığlık atmak, başınızın derde gireceğini göstermektedir ve bazı sıkıntılara uğrayacağınıza delalet etmektedir. Bir başkasının eline vereceğiniz koz nedeniyle sizi zor durumda bırakacaklarını işaret etmektedir. Bu zor günlerin geçecek olmasına delalet eder ve moral olarak da iyileşmenizi göstermektedir. Sürekli olarak iyi hale gelmek için çaba gösterseniz de, bunun mümkün olmayacağını işaret edecektir. Aşırı düşünceli bir halinizin olduğunu göstermektedir ve sizin için sonu iyi olmayan olaylara delalet edecektir.

Rüyada Korkmak ve Saklanmak ne Demek?

Rüyada korkup saklanmak, sevdiklerinize özlem duyacaksınız. Bazende utanç duyup, gizlenme ihtiyacı hissetmeye işaret eder.

Rüyada korkmak

Rüyada korkmak, kafanızı kurcalayan soru işaretleriniz var ve bazen gerçekten kendinizi yalnız ve çaresiz hissediyorsunuz.

Rüyada korku görmek

Rüyada korku görmek, endişe duymanızı sağlayan sizi huzursuz eden, kaygılandıran, can sıkıcı sorunların varlığına işaret eder. Hazmedemediğiniz, sizi huzursuz ve mutsuz eden bazı durumların olduğuna işaret eder.

Rüyada ürkmek ne demek?

Rüyada ürkmek, uğursuzluğa yorumlanır. Kötü günler yaklaşıyor, can sıkıcı olaylar yaşayacaksınız.
Eger rüyanizda birinden ya da bir seyden ürktügünüzü görüyorsaniz bu rüya, çok üzüntülü, sikintili, zorlu ve korkulu zamanlarin geleceginin habercisidir. Hayatinizda büyük tehlikeler olacak demektir.
Baska bir tabire göre de rüyanizda eger bir hayvandan ürktügünüzü görüyorsaniz bu rüya, sizin birisinden fenalik göreceginize dalalet eder. Eger o hayvan yilan, akrep gibi tehlikeli ve zehirli bir hayvansa bu, bir düsmaninizdan kötülük göreceginiz seklinde yorumlanir. Rüyanizda korktugunuz sey hayvan disinda baska korkutucu bir seyse bu rüya hafif geçecek bir hastaliga isaret eder. Eger rüyanizda seytandan ürküyorsaniz bu, kötü bir yola gideceginiz manasina gelir. Bir diger tabir ise rüyada ürktügünü görmek üzücü bir söz duymaya isaret eder, seklindedir.

Rüyada korkmak

İbn-i Şirin’e göre; Rüyada korkmak, başarı ve zafere delalet eder.

İbn-i Kesir’e göre; Rüyada korkmak, rüya sahibi kişi zalimlerin zulmünden kurtulur. Korku kurtuluşa işarettir.

Rüyada korkup ağlamak

Rüyada korkup ağlamak, cesaretinizi toplayacak, öz güveninizi tekrar kazanacak ve çok mutlu olacaksınız.

Rüyada korkup saklanmak

Rüyada Korkup Kaçıp Saklanmak
Rüyada Korkup Kaçıp Saklanmak

Rüyada korkup saklanmak, sevdiklerinize özlem duyacaksınız. Bazende utanç duyup, gizlenme ihtiyacı hissetmeye işaret eder.
Rüyada korkarak saklanmak ömrünün sonuna kadar rahat yaşayacak kazanca ulaşacağına, işlerinin büyüyeceğine ve çok iyi kişilerle iş ortaklıkları yapıp, onlar sayesinde borçlarından kurtulacağına, hayatın getirdiklerine karşı her zaman şükredip, sağlıklı bir hayat sürmek için dua edileceğine, çok üzücü olaylar yaşayacağına, hayırsız kişilerin aileden uzaklaştırılacağına, sorunlar ve sıkıntılar ile baş etmekten ötürü çok büyük manevi sorunlar ile karşılaşacağına, yaşadığı sorunlardan ötürü aile hayatında huzursuzluğun başgöstereceğine, algıyı değiştirecek bazı olayların yaşanacağına, yeni ve büyük başarı getirecek bir işe gireceğine işaret eder.

Rüyada korkup bağırmak

Rüyada korkup bağırmak, başarıya ve zafer kazanmaya, çok mutlu olmaya işaret eder. Yeni kısmet kapılarının ve şansınızın açılacağına da yorumlanır.

Rüyada birinden korktuğunu görmek

Rüyada bir kimseden korktuğunu görmek, gerçek hayatta da bir kimseden korkuyorsunuz ve bu nedenle de sıkıntı yaşayacaksınız.

Rüyada korkutularak kaçırılmak

Rüyada kendisinin korkutularak kaçtığını görmek, o yerde bir musibet ve salgın hastalık varsa oradan hızla uzak­laşacağına, tehlikesiz bir yere gideceğine, düşmanına galip geleceğine, her türlü korku ve endişeden kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Allah Teala (C.C) ile korkutulmak ve korkmamak

Rüyada kendisinin Allah Teala (C.C) ile korkutulduğunu ve kendisinin de korkmadığını görmek, rüya sahibi için hayra yorumlanır. Rüyada korkutmaya çalışan kişi kötü olaylar yaşar.

Rüyada namaz kılarken korkutulmak

Rüyada namaz kılarken korkutulmak, şan-şöhrete, huzura kavuşmaya, parlak yarınlara, büyük maddi kazanca, arzulara kavuşmaya, yakında gelecek güzel habere, sözünüzde duracağınıza işaret eder. Bazen sıkıntılardan sonra gelecek nimete, zorluklardan sonra arzulara kavuşmaya yorumlanır. Kimi yorumculara göre ise korktuğundan emin olmak bazı problemler ile karşılaşıp canınızın sıkılabileceğine işaret eder.

Rüyada cinden korkmak

Rüyada cinden korkmak, hilekar, üçkağıtçı, oyunları bol bir kimseye işaret eder. Rüyada cini çok yakında görüp korkmak, hayal kırıklığına, umduğunuzu bulamayacağınıza işaret eder. Rüyada cinleri yere düşürdüğünü gören kişi, zarara uğrar.

Rüyada cinler tarafından korkutulmak

Rüyada cinler tarafından korkutulmak, yaşamınızda yenilik ve güzel değişimler ile feraha ve rahata kavuşmaya işaret eder.

Rüyada korkutan şey kötü mü görünüyor? Böyleyse, büyük olasılıkla iç huzurunuzu ya da dış etkililiğinizi yok eden ya da yok etmekle tehdit eden bir parçanızı temsil eder.

Bilinçaltınızdaki hemen her şeyin iki yanı olduğunu unutmayın: Bir yere kapatıldığı ve ihmal edildiği zaman tehditkâr ya da iğrendiren ve kabul edildiği ve bilinçli yaşamda uygun bir yer verildiği zaman olumlu, yaratıcı yan gibi.

Rüyada hissedilen korku rüyayı erkenden sona erdiriyor mu? Bu durumda düşmeye bakın.

Rüyada birini korkmuş görmek

Rüyada birini korkmuş görmek, hayra yorulmaz. Sıkıntılı bir dönem yaşayacaksınız.

Rüyada korkak bir kimseyi görmek

Rüyada korkak bir kimseyi görmek, has­talıklardan şifa bulma, emniyete ve kurtuluşa, tövbe etme­ye işaret eder.

Rüyada korkak veya ürkek birini görmek

Rüyada korkak veya ürkek birini görmek, kahramanlığa işaret eder. Rüyada korkaklık olaylara karşı temkinli, dikkatli olmaya yorumlanır.

Rüyada birisinin korkuttuğunu görmek

Rüyada birinin korkuttuğunu görmek, rüyada korkuttuğunuz kimseden bir haber alır yada bilmediğiniz husus­larda daha bilgili olan o kişiden yardım alıp, onun aracılığı ile aydınlanıp, hastalıklardan şifa bulacaksınız.

Rüyada korkudan tekbir getirmek

Rüyada korkudan tekbir getirdiğini görmek, endişelerinizden, korkularınızdan, kafa karışıklıklarından, kararsızlıktan kurtulmaya ve hafifleyip rahatlamaya işaret eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz