Rüyada Suya Düşmek

45

Rüyada Suya Düşmek

Rüyada her hangi sekilde akarsa aksın, Su görmek, rızk, geçim, rahat, temizlik, menfaat, nimet, safa, ölüm, keder, çocuk, adalet, fitne, ganimet, toplu mal, ucuzluk ile tabir olunur.

Ibni Sirin e göre; rüyada su görmek, hayattir. Rüyasinda su içen, güzel bir hayata kavusur.

Su görmek, saf ve berrak olursa, hayir ve menfaate, bulanik olursa, kedere ve geçim darligina isarettir.

Bir kadinin kendisine su verdigini gören, halk arasinda yalanci olarak taninir. Durgun su yorumda akan sudan daha zayiftir.

Bir rivayete göre, durgun su, hapse isarettir, Durgun bir suya düstügünü gören, hapse girer.

Tuzlu su keder; bulanik su geçim darligidir.

Evinde siyah su görmek, evin yikilacagina, bu sudan içmek, gözlerinin kör olacagina tabir olunur

Kokmus su haram mala, Sari su siddetli hastaliga isarettir.

Suyun yerde kayboldugunu görmek, memur veya isçi olanlar için isinden çikmaya; baskalari için ise yardim görmeden yasamaya yorumlanir.

Çok sicak su görmek, devlet büyükleri için keder ve sikintiya delalet eder.

Kirmani’ye göre; sicak su görmek, hastalik ve hüzündür. Etegi ile bu tasidigini görmek, malinda ve dünya islerinde eksiklige delalet eder..

Rüyada derin bir suya düstügünü ve tam dibine kavusamadigini gören kimse, pek fazla dünyalik elde ederek zengin olur. Çünkü dünya derin bir denizdir. Bazi tabirciler de, o kimse büyük bir zatin islerinde bulunur, dediler. Rüyada suya düstügünü gören kimse, sevinç ve nimete erisir.

Rüyada derin bir suya düştüğünü ve tam dibine kavusamadiğini gören kimse, pek fazla dünyalık elde ederek zengin olur. Çünkü dünya derin bir denizdir.

Bazi tabirciler de, o kimse büyük bir zatin islerinde bulunur, dediler.

Rüyada suya düştüğünü gören kimse, sevinç ve nimete erişir.

Yüksek bir yerden harabeye, ıssız bir ortama düşmek iyi bir halden kötü bir hale geçmeye, Yeşillik, sulak ve güzel bir yere düşmek sıkıntılı bir halden iyi bir hale geçmeye, Düşmek, zengin için onun cimriliğine, Dam, balkon yahut çatı gibi yerlerden düşmmek bir yeri incinir yahut kırılırsa kendine, dostuna yahut malına gelecek zarara; yönetim tarafından hoşlanmadığı bir durumla karşı karşıya bırakılmaya delalet eder.

Birçok sorunu halledip, başarı elde edeceğinizin işaretidir. Eğer düşüp yaralandıysanız, birtakım zararlara uğrayıp, sıkıntı çekeceksiniz.

Ani yenilgi, başarısızlık, ani karşılaşılacak sorundur.

Birisinin kendi üstüne düstügünü görmek, düsmaninin kendisine üstün gelecegine; dag ve duvar gibi yüksek bir yerden düstügünü görmek, isteklerinin yerine gelmesine; bir darbe ile yere düstügünü görmek bir bela ve musibete ugramasina; ayagi kayip düstügünü görmek, felakete ugrayacagina delalet eder.

Kirmanî ye göre: Yüzükoyun düstügünü görmek, eger secdeye niyet etmemis ise, hayir degildir. Rüya sahibi davada, savasta veya kavgada ise üstün gelemez. Damdan, duvardan, agaçtan, dagdan ve benzeri yüksek bir yerden düstügünü gören, muradina ermez. Dininde kuvvetli olmayan kimsenin Rüyada düsmesi, günaha, fitneye, ve kötü islere meyline isarettir. Bir mescitte, bir bahçede ve buna benzeyen bir yerde düstügünü ve bunun da hayir islemek maksadi ile hareketinden ve acelesinden ileri geldigini görmek, günah islemesini terke ve iyilige dönecegine delalet eder.

Ebu Sait El Vaiz e göre; rüyada düsmek iyi degildir. Bazilarina göre; rüyada düstügünüzü görmek, aksiyle yorumlanir. Rüyanizda yolda yürürken birdenbire düstügünüzü görmeniz, hiç beklemediginiz bir sekilde kalkinacaginiza ve çok zengin olacaginiza yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Yüksek bir yerden asagiya düstügünü gören, hayirdan serre düser. Rüyayi görenin düstügü yer çimenlik ve yesillik veya salih kimselerin toplandigi bir yer ise akibetinin hayir olmasina, düstügü yer harabe ve yirtici hayvanlarin içerisi ise akibetinin kötü olacagina isarettir. Bazen de bu rüya mal sahipleri için cimrilige isarettir. Damdan düsüp elinin veya ayaginin kirildigini gören kimsenin, nefsine, malina ve dostuna bir bela isabet eder..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz